Wenatchee Omnium Senior State Championships: Wenatchee Omnium Race Time Trial: Combined

Wenatchee, WA
May 16, 2009

Part of the Wenatchee Omnium Race Time Trial

Updated September 10, 2015 at 6:32 PM

Combined

Name Team Category Time
1 Cole Paton Junior D 0:10:20.39
2 Luke Strahm Junior C 0:12:55.12
3 Alex Watt Junior C 0:13:07.31
4 Logan Feasline Junior D 0:13:10.46
5 Lucas Tilly Junior D 0:13:35.18
6 Patrick Tilly Junior D 0:15:07.93
7 Josh Mandolie Junior D 0:16:51.09
8 Aaron Watt Junior D 0:18:29.14
9 Ian McKissick BMC Pro Cycling Team Men Cat 1-2 0:18:46.17
10 Rob Britton Trek Red Truck Racing pb Mosaic Homes Men Cat 1-2 0:19:33.76
11 Will Routley Jelly Belly Pro Cycling Team Men Cat 1-2 0:19:41.23
12 Kenny Williams First Rate Mortgage Cycling Team Men Cat 1-2 0:19:44.20
13 Jamie Sparling Trek Red Truck Racing pb Mosaic Homes Men Cat 1-2 0:19:52.06
14 James Stangeland Gin Optics Cycling Men Cat 1-2 0:19:57.29
15 Gabe Varela Vertical Earth Men Cat 1-2 0:20:08.73
16 Curtis Dearden Westwood Cycle/Cannondale p/b Vision Sports Men Cat 1-2 0:20:09.92
17 Dave Vukets Trek Red Truck Racing pb Mosaic Homes Men Cat 1-2 0:20:13.78
18 Cyrus Kangarloo H&R Block-Kona Men Cat 1-2 0:20:17.45
19 Todd Gallaher AVA/CounterBalance Bicycles Men Cat 1-2 0:20:17.81
20 Ian Mensher Gin Optics Cycling Men Cat 1-2 0:20:23.09
21 Derik Archibald The Valley Men Cat 1-2 0:20:24.10
22 Nick Clayville Hagens Berman Cycling Team Men Cat 1-2 0:20:27.25
23 Tim Abercrombie Garneau Evolution Men Cat 1-2 0:20:34.12
24 Jeff Sherstobitoff Total Restoration Cycling Team Men Cat 1-2 0:20:38.31
25 Kevin Thorpe Trek Red Truck Racing pb Mosaic Homes Men Cat 1-2 0:20:40.28
26 Westley Richards Lenovo Men Cat 3 0:20:42.81
27 Ben Chaddock Cannondale Westwood Men Cat 1-2 0:20:44.85
28 Garrett McLeod H&R Block-Kona Men Cat 1-2 0:20:45.50
29 Kyle Farrell Garage Racing Men Cat 1-2 0:20:48.23
30 Jesse Reams Garneau Evolution Men Cat 1-2 0:20:49.03
31 Zachery Garland Team H&R BLOCK-KONA Men Cat 1-2 0:20:49.50
32 Robert Powell Garage Racing Men Cat 1-2 0:20:49.67
33 Lang Reynolds Hagens Berman Cycling Team Men Cat 1-2 0:20:51.90
34 Kevin Bradford-Parish Emde Sports.com/Lapierrebike.com Men Cat 3 0:20:52.15
35 David Richter HSP Men Cat 1-2 0:20:53.23
36 Sebastian Salas Dizzy-Specialized Men Cat 1-2 0:20:56.70
37 Morgan Coleman Starbucks Cycling Men Cat 3 0:20:57.68
38 Dan Macdonald Total Restoration Cycling Team Men Cat 1-2 0:20:58.79
39 Patrick Stanko Hagens Berman Cycling Team Men Cat 1-2 0:21:00.60
40 Willy Zellmer Five Valley Velo/Montana Junior Cycling Foundation Men Cat 3 0:21:01.79
41 Shawn Goulet H&R BLOCK - KONA Men Cat 1-2 0:21:05.03
42 Michael Fadich Team W.A.R. (Wenatchee Area Racers) Master Men B 0:21:12.46
43 Jiri Senkyrik Second Ascent Men Cat 1-2 0:21:13.65
44 Travis Venable Lenovo Men Cat 1-2 0:21:13.71
45 Tyler Stearns Men Cat 3 0:21:15.50
46 Shawn Howard Vertical Earth Men Cat 1-2 0:21:15.73
47 Douglas Reid Second Ascent Master Men A 0:21:15.93
48 Justin Vanhulle Second Ascent Men Cat 3 0:21:16.75
49 Robert Campbell The Valley Men Cat 1-2 0:21:17.90
50 David Salo Men Cat 4 0:21:19.10
51 Mike Hone Lenovo Men Cat 1-2 0:21:19.39
52 Christopher Wingfield Hagens Berman Cycling Team Men Cat 1-2 0:21:20.46
53 Christopher Daifuku Hagens Berman Cycling Team Men Cat 1-2 0:21:20.51
54 Alex Walker Old Town Bicycle Men Cat 3 0:21:22.03
55 Dean Burton Old Town Bicycle Men Cat 4 0:21:24.04
56 Rainer Leuschke Blue Rooster/Sports Medicine Clinic Master Men C 0:21:25.03
57 Martin Senkyrik Second Ascent Master Men B 0:21:26.60
58 Mike Burdo Garage Racing Master Men A 0:21:26.79
59 Tim Woods Bicycle Centers/Collision 1 Racing Team Men Cat 3 0:21:27.71
60 Tricia Bailey Wines of WA/Bikesale.com Women Cat 1-2 0:21:28.10
61 Brent Carlson Garage Racing Men Cat 1-2 0:21:28.32
62 Daniel Koski-Karell Caffe Appassionato Cycling Men Cat 3 0:21:29.78
63 Paul Mernaugh Benaroya Research Institute Master Men A 0:21:31.78
64 Adam Kaufman Recycled Cycles Racing Men Cat 3 0:21:33.90
65 Alan Wiley IJM.org Master Men A 0:21:34.00
66 Eric Schuman Lenovo Master Men A 0:21:34.70
67 Anthony Aleto EmdeSports.com/Fitness Fanatics Men Cat 1-2 0:21:37.56
68 Nick Berry Mighty Cycling Men Cat 3 0:21:38.09
69 Alastair Lockett Master Men D 0:21:38.31
70 Gabriel Templeton IJM.org Men Cat 4 0:21:38.50
71 Matt Heck Cucina Fresca Cycling Team Men Cat 3 0:21:40.96
72 John O'Donnell Gin Optics Cycling Men Cat 1-2 0:21:41.17
73 Alex Telitsine IJM.org Men Cat 3 0:21:43.20
74 Alan Adams Hagens Berman Cycling Team Men Cat 1-2 0:21:45.09
75 Marcel Aarden Men Cat 1-2 0:21:46.89
76 Patrick Adrian Old Town Bicycle Men Cat 3 0:21:47.00
77 Michael Hansen Master Men D 0:21:47.42
78 Chad Clarke Fanatik Bike Co. Master Men C 0:21:48.10
79 Larry Boyer Cucina Fresca Cycling Team Master Men B 0:21:49.03
80 Jordan Louie Caffe Appassionato Cycling Men Cat 4 0:21:49.62
81 Tim Sherstobitoff Total Restoration Cycling Team Men Cat 1-2 0:21:53.92
82 Josh Tack Northern Rockies Cycling Men Cat 1-2 0:21:54.40
83 Andy Luhn Benaroya Research Insititute Master Men B 0:21:54.98
84 Ryan Iddings Lenovo Men Cat 1-2 0:21:56.50
85 Todd Strahm Team W.A.R. (Wenatchee Area Racers) Master Men B 0:21:58.06
86 Jason VanderSluis Arlberg Sports Master Men C 0:21:58.39
87 Trevor Kosa Capital Bicycling Club Men Cat 1-2 0:21:59.34
88 Jim Stefanoff EmdeSports.com/Fitness Fanatics Master Men C 0:21:59.62
89 Kenyon Campbell Westwood Cycles/Cannondale Men Cat 1-2 0:21:59.82
90 Trevor Haaheim Total Restoration Cycling Team Men Cat 1-2 0:22:00.29
91 Daniel Quirk Veloce Master Men A 0:22:02.68
92 Kevin Hansen Second Ascent Men Cat 1-2 0:22:04.10
93 Shane Savage Mighty Cycling Men Cat 1-2 0:22:08.78
94 Ted Chauvin Lenovo Master Men B 0:22:08.81
95 Geoff Casey Wines of WA/Bikesale.com Men Cat 1-2 0:22:11.29
96 Michele Conrad Blue Rooster/Sports Medicine Clinic Women Cat 1-2 0:22:12.43
97 Nathan Bannerman Hagens Berman Cycling Team Men Cat 5 0:22:13.03
98 Joshua Hall Men Cat 3 0:22:15.23
99 Jenni Gaertner Riverstone Women's Racing Team Women Cat 1-2 0:22:15.65
100 Matthew Sheeks None Men Cat 3 0:22:15.85
101 Brian Harder george's cycles Master Men B 0:22:16.48
102 John Sindell Starbucks Cycling Men Cat 3 0:22:17.31
103 Nick Adsero Recycled Cycles Racing Men Cat 3 0:22:17.71
104 Jason Thompson Garneau Evolution Men Cat 1-2 0:22:18.54
105 Mike Laxdal westwood/canondale Men Cat 3 0:22:20.21
106 Jeff Nettles Recycles Cycles Men Cat 3 0:22:21.17
107 Laura Brown Local Ride Racing Women Cat 1-2 0:22:21.64
108 Christian Clerc Master Men D 0:22:22.26
109 Cheryl Thonney Blue Rooster/Sports Medicine Clinic Women Cat 1-2 0:22:22.37
110 Curtis Jung dEVo Men Cat 3 0:22:23.76
111 Zach Jones First Rate Mortgage Cycling Team Men Cat 3 0:22:23.78
112 Rocky Crocker Team W.A.R. (Wenatchee Area Racers) Master Men C 0:22:23.87
113 Michael Armfield Caffe Appassionato Cycling Men Cat 3 0:22:25.53
114 Doug Krumpelman Vertical Earth Men Cat 4 0:22:25.93
115 Steve Matson Old Town Bicycle Master Men C 0:22:26.18
116 Reggie Gonzalez L'Ecole No. 41/Wheatland Wheelers Men Cat 4 0:22:26.21
117 Boris Martin Trek Red Truck Racing pb Mosaic Homes Men Cat 1-2 0:22:27.92
118 Travis Monroe Vertical Earth Men Cat 4 0:22:28.32
119 Steven Wilssens Wines of WA/Bikesale.com Men Cat 3 0:22:28.53
120 Corrie Martin IJM.org Master Men B 0:22:32.53
121 Jim Holbrooks The Valley Athletic Club/CBE Racing Master Men D 0:22:33.45
122 John Siok Baddlands Cycling Club Master Men C 0:22:34.89
123 Jeff Gaeckle The Valley Men Cat 4 0:22:35.15
124 Greg Luther The Valley Athletic Club/CBC Racing Master Men C 0:22:35.81
125 Bryen Graver JL Velo Racing Team Men Cat 3 0:22:36.14
126 Jason Schniepp Wines of WA/Bikesale.com Men Cat 1-2 0:22:37.89
127 Jon Peterson ByrneInvent Master Men D 0:22:37.95
128 Brian Hitchcock Starbucks/Seattle Cancer Care Alliance Men Cat 4 0:22:38.39
129 Guy Tucker IJM.org Men Cat 3 0:22:38.65
130 Kristopher Holden Vertical Earth Men Cat 3 0:22:38.67
131 Lise Grace Wines of WA/Bikesale.com Women Cat 1-2 0:22:40.65
132 David Holden Men Cat 3 0:22:42.81
133 Duncan Mcgovern Whitman College Men Cat 1-2 0:22:43.00
134 Chris Menge email??? Men Cat 3 0:22:43.15
135 Stephen Ushy Men Cat 5 0:22:43.82
136 Rolland Jurgens Cycle U Men Cat 5 0:22:44.00
137 Kristine Brynjolfson Westwood Cycle/Cannondale p/b Vision-Sports Women Cat 1-2 0:22:45.17
138 Jadine Rolcik Team Group Health Women Cat 1-2 0:22:46.43
139 Brian Dagnon Fanatik Bike Co. Men Cat 4 0:22:47.07
140 Tamara Bessette Northern Rockies Cycling Team Women Cat 1-2 0:22:48.25
141 Landon Erickson Cucina Fresca Cycling Team Men Cat 4 0:22:48.89
142 John Dunbar Tufo Tyres Master Men B 0:22:50.01
143 Mark Knokey Vertical Earth Master Men A 0:22:51.18
144 Kyle Kennedy dEVo Men Cat 4 0:22:52.95
145 Chris Eagon L'Ecole No. 41/Wheatland Wheelers Men Cat 4 0:22:54.75
146 Jessica Hannah Total Restoraton Cycling Team Women Cat 1-2 0:22:55.50
147 J.D. Fette Hagens Berman Cycling Team Men Cat 4 0:22:56.21
148 David Acheson Speedbump Racing Master Men C 0:22:58.04
149 Jim Wheeler Tufo-Token Master Men A 0:22:58.35
150 Arnie Liati Benaroya Research Institute Master Men A 0:22:58.96
151 Tom Donohue Cucina Fresca Cycling Team Men Cat 4 0:22:59.84
152 Wes Wahlin Starbucks Cycling Men Cat 3 0:23:00.15
153 Gina Kavesh Wines of WA/Bikesale.com Women Cat 1-2 0:23:00.20
154 Logan Owen Hagens Berman Cycling Team Men Cat 3 0:23:01.00
155 Matthew O'Hagan Westwood Cycles/Cannondale Men Cat 1-2 0:23:01.53
156 Allson Testroete Total Restoraton Cycling Team Women Cat 1-2 0:23:02.39
157 Annette Williams Blue Rooster/Sports Medicine Clinic Women Cat 1-2 0:23:02.82
158 Sally Fraser Women Cat 3 0:23:03.20
159 Julian Base Cannondale/Westwood Men Cat 1-2 0:23:04.67
160 Todd Baumeister Master Men C 0:23:05.89
161 Matthew Oseto Lenovo Men Cat 3 0:23:08.78
162 Brian Hall Lenovo Master Men A 0:23:09.96
163 Jason Kilmartin Balance Point Racing Men Cat 5 0:23:11.57
164 David Gordon The Valley Athletic Club/CBE Racing Master Men D 0:23:12.51
165 Eric Davis Lenovo Master Men B 0:23:14.57
166 Marc Schwartz Husky Cycling Men Cat 4 0:23:16.03
167 Gillian Moody Total Restoraton Cycling Team Women Cat 1-2 0:23:18.09
168 Brett Gaspers Apex Racing Team Master Men C 0:23:18.82
169 Max O'Neal UBC/Wines of Washington Men Cat 4 0:23:18.95
170 Fergus Lavelle dEVo - Escape Velocity Men Cat 5 0:23:22.78
171 Nate Weston Montana Junior Cycling Foundation Men Cat 3 0:23:24.45
172 Suzie Kauper Women Cat 3 0:23:24.76
173 Eric Redrup Der Sportsmann Men Cat 5 0:23:25.01
174 John Rodgers Old Town Bicycle Master Men C 0:23:25.04
175 Dan Bass Excel Sports Boulder Master Men B 0:23:25.17
176 Burton Palmer Second Ascent Master Men C 0:23:25.29
177 Gary Hocking Cycle U Master Men D 0:23:25.59
178 Bryce Daviess Northern Rockies Cycling Team Men Cat 5 0:23:25.90
179 John Kodin Fanatik Bike Co. Master Men D 0:23:26.35
180 Jacob Schwingboth Garneau Evolution Men Cat 1-2 0:23:27.73
181 Lisa Dorian Mighty Riders Women Cat 1-2 0:23:27.85
182 Jennifer Burtner Women Cat 3 0:23:28.31
183 Mike Schwindeller Wines of WA/Bikesale.com Men Cat 3 0:23:28.51
184 Ben Corwin Junior A 0:23:31.21
185 Joel K Jones Baddlands Cycling Club Master Men C 0:23:32.56
186 Stephanie Peters Excel Sports Boulder Women Cat 4 0:23:32.68
187 Dean Jasper IJM.org Men Cat 4 0:23:33.26
188 Max Coleman L'Ecole No. 41/Wheatland Wheelers Men Cat 4 0:23:34.32
189 David Gates Bridgetown Velo Club Men Cat 1-2 0:23:34.35
190 Julie Robertson Zivin Hagens Berman Cycling Team Women Cat 1-2 0:23:36.84
191 Jake Maedke Team W.A.R. (Wenatchee Area Racers) Men Cat 4 0:23:37.67
192 Keiichi Otani Hagens Berman Cycling Team Men Cat 3 0:23:37.81
193 Justin Bannerman L'Ecole No. 41/Wheatland Wheelers Master Men C 0:23:38.75
194 Chris Casey Methow Valley Cycling Men Cat 5 0:23:40.73
195 Heather Lang Women Cat 3 0:23:41.09
196 Barrett Seifer Blue Rooster/Sports Medicine Clinic Master Men C 0:23:42.40
197 Liz Marzolf Women Cat 3 0:23:43.42
198 Peter Rouse Starbucks Cycling Master Men C 0:23:45.17
199 Paul Beard Garneau Evolution Men Cat 1-2 0:23:48.28
200 Suz Weldon Wines of WA/Bikesale.com Women Cat 1-2 0:23:48.53
201 Scott Carlyle ASC Racing/Redline Men Cat 4 0:23:48.60
202 Eric Malmassari Chinook Cycling Club of Yakima Men Cat 5 0:23:48.62
203 Matt Brittain L'Ecole No. 41/Wheatland Wheelers Men Cat 5 0:23:49.39
204 Robert Letson EmdeSports.com/Fitness Fanatics Master Men C 0:23:49.62
205 Sonia Tonnemaker Women Cat 4 0:23:50.40
206 Tyler Given Doppio Cycling, Gin Optics Men Cat 1-2 0:23:50.56
207 John Scarafiotti Krieg Cycling Men Cat 4 0:23:51.92
208 Christine Chang Women Cat 3 0:23:53.75
209 Vince Nethery Master Men D 0:23:53.92
210 Martha Brown Women Cat 3 0:23:54.50
211 Leah Kirchmann Manitoba Women Cat 1-2 0:23:55.48
212 Naomi Cooper Devo/Escape Velocity Women Cat 1-2 0:23:55.53
213 Larry Baker Old Town Bicycle Master Men D 0:23:56.42
214 Josh Gerak Blue Rooster/Sports Medicine Clinic Master Men C 0:23:56.56
215 Jason Glover Cucina Fresca Cycling Team Master Men C 0:23:56.64
216 Luke Astell Men Cat 5 0:23:57.39
217 Amy Herlinveaux Women Cat 1-2 0:23:57.46
218 Theo Propst Forza Veloce Master Men C 0:23:58.43
219 Bailey Hauswurz Cucina Fresca Cycling Team Men Cat 4 0:23:58.64
220 Leah Guloien Trek Red Truck Women Cat 1-2 0:23:58.79
221 Karen Claeys Hagens Berman Cycling Team Women Cat 1-2 0:23:58.87
222 Don Stimson Master Men D 0:23:59.89
223 Aaron Shaw IJM.org Men Cat 3 0:24:00.00
224 Vern Cole Starbucks Cycling Master Men C 0:24:00.67
225 Forrest Murphy Second Ascent Men Cat 4 0:24:02.87
226 Heidi Copes van Hasselt Women Cat 3 0:24:03.07
227 Mark Portin Cucina Fresca Cycling Team Master Men C 0:24:03.45
228 Greg Snyder Cycle U Master Men C 0:24:06.21
229 Doug Barclay Cycle U Master Men C 0:24:06.92
230 Christopher Fast Second Ascent Men Cat 5 0:24:08.29
231 Leslie Vice Glotman Simpson Cycling Women Cat 1-2 0:24:10.32
232 Zana Faulkner IJM.org Women Cat 3 0:24:10.39
233 Phelan Kostur Junior A 0:24:11.20
234 Darren Marino IJM.org Men Cat 3 0:24:13.48
235 Jennifer Schulz Fresh Air Experience Women Cat 1-2 0:24:14.20
236 Eijai Oxford Men Cat 4 0:24:15.28
237 Shannon Payne Women Cat 3 0:24:17.21
238 Taylor Ward Vertical Earth Men Cat 5 0:24:17.96
239 Mindy Ziffren-Hall Team Group Health Women Cat 1-2 0:24:18.92
240 Brian Walburn Hagens Berman Cycling Team Men Cat 3 0:24:20.51
241 Phillip Somers L'Ecole No. 41/Wheatland Wheelers Men Cat 4 0:24:21.26
242 Marcus Nedelmann Master Men C 0:24:22.42
243 Will Young Der Sportsman Men Cat 5 0:24:23.70
244 Colin Krebsbach First Rate Mortgage Cycling Team Men Cat 4 0:24:26.50
245 Robbin Goldfoos First Rate Mortgage Cycling Team Master Men D 0:24:26.92
246 Mark Taylor Starbucks Cycling Men Cat 4 0:24:28.18
247 Mark Roughgarden Viking Sport Seattle/Zoka Men Cat 3 0:24:30.35
248 Nathan Kuehl Vertical Earth Master Men A 0:24:31.00
249 Clinton Anderson ASC Racing/Redline Men Cat 4 0:24:31.29
250 Kurt Brown IJM.org Master Men B 0:24:33.95
251 Wyatt Hatch Men Cat 4 0:24:34.10
252 Kevin Dimichel Valley Athletic Club \ CBC Racing Men Cat 4 0:24:34.15
253 Kendi Thomas Hagens Berman Cycling Team Women Cat 1-2 0:24:35.18
254 Sile Kiernan Women Cat 3 0:24:36.17
255 Rachel Headley Women Cat 3 0:24:36.20
256 Erika Krumpelman Riverstone Women's Racing Team Women Cat 3 0:24:36.43
257 Joe Huber Master Men C 0:24:37.00
258 Lee Darling Glotman Simpson Cycling Women Cat 1-2 0:24:39.57
259 Cole Cutright ASCRacing/Redline Men Cat 4 0:24:40.28
260 Sarah Barkely Triwenatchee Women Cat 4 0:24:40.68
261 Cathy Varland Women Cat 3 0:24:41.53
262 Christian Kittelson Starbucks Cycling Men Cat 4 0:24:43.14
263 Kile McArdle Forza Veloce Men Cat 5 0:24:43.68
264 Mark A Thompson Cycle U Men Cat 5 0:24:44.35
265 Michelle Kautzmann Women Cat 3 0:24:44.43
266 Vu Nguyen Starbucks Cycling Master Men C 0:24:46.93
267 Qayam Jetha Men Cat 4 0:24:48.00
268 Bradlee Haley Cycle U Men Cat 5 0:24:49.93
269 Chris Broyles Unattacted Master Men C 0:24:52.01
270 Jason Remington Men Cat 5 0:24:52.62
271 Cara Bussell Women Cat 3 0:24:54.06
272 Shoshauna Laxson Local Ride Women Cat 1-2 0:24:55.40
273 Adam Stern uBRDO Team Project Men Cat 5 0:24:57.07
274 Martin Chvoj IJM.org Men Cat 5 0:24:59.03
275 Wilson Tran Devo/Escape Velocity Men Cat 5 0:25:01.00
276 Keith Blumhagen First Rate Mortgage Cycling Team Men Cat 4 0:25:02.39
277 Ivy Audrain Northern Rockies Cycling Team Women Cat 4 0:25:02.54
278 Ken Adkins Baddlands Cycling Club Master Men C 0:25:03.04
279 Heidi Gaertner Team Group Health Women Cat 4 0:25:05.00
280 Dina Mishev Women Cat 3 0:25:05.93
281 Craig Carlyle Men Cat 4 0:25:10.46
282 Chris Anderson Forza Veloce Master Men C 0:25:11.54
283 Lars Jorstad Second Ascent Master Men C 0:25:12.34
284 jeffrey pattterson Old Town Bicycle Master Men D 0:25:12.46
285 Erica Haas The Valley Athletic Club/CBC Racing Women Cat 4 0:25:14.07
286 Lisa Picard Women Cat 3 0:25:14.75
287 Sara Laliberte Westwood Cycle/Cannondale p/b Vision-Sports Women Cat 1-2 0:25:16.26
288 Clayton O'Leary Montana Junior Cycling Foundation Junior A 0:25:23.09
289 Erin Clendenin ByrneInvent Master Men C 0:25:23.40
290 Laura Chang Women Cat 3 0:25:25.67
291 Peter Hutter Vertical Earth Men Cat 5 0:25:26.48
292 Jeremy Dunphy Northern Rockies Cycling Men Cat 4 0:25:28.18
293 Judy Wexler Women Cat 3 0:25:32.17
294 Seth Helbling Vertical Earth Junior A 0:25:32.46
295 Christina Solheim Bicycle Centers/Collision 1 Racing Women Cat 4 0:25:34.00
296 Michael DeGooyer Men Cat 5 0:25:34.34
297 Jessie Hickel Women Cat 3 0:25:38.32
298 Robert Bennion Men Cat 5 0:25:44.37
299 Mark Walker Java Junkies Master Men B 0:25:47.64
300 Brandee Era-Miller The Valley Women Cat 4 0:25:48.03
301 Joanne Green Women Cat 3 0:25:49.48
302 Shannon Holden Vanderkitten, Riverstone Women's Cycling Team Women Cat 4 0:25:51.82
303 Christina Norwich Women Cat 3 0:26:01.67
304 Rachel Hong Team Group Health Women Cat 4 0:26:04.25
305 Mike Inocencio Cycle U Men Cat 5 0:26:15.32
306 Jennifer Hamilton Wines of WA/Bikesale.com Women Cat 4 0:26:15.59
307 Compton Renee Zuster Cycling Women Cat 4 0:26:16.20
308 Galen Erickson Gin Optics Cycling Men Cat 1-2 0:26:20.84
309 Ryan Olson Caps Westwood Men Cat 1-2 0:26:21.59
310 Robin Robertson Fanatik Bike Co. Women Cat 4 0:26:23.42
311 Dustin BRONS dEVo Men Cat 5 0:26:24.92
312 Wendy Stredwick Riverstone Women's Racing Team Women Cat 4 0:26:26.65
313 Sarah Luce Starbucks Cycling Women Cat 4 0:26:28.07
314 Christiaan De Vries Total Restoration Cycling Team Men Cat 1-2 0:26:29.25
315 Charles Caswell Starbucks Cycling Master Men D 0:26:33.70
316 Eric Biermann Bicycle Centers/Collision 1 Racing Team Men Cat 4 0:26:35.85
317 Don Miller Bicycle Centers/Collision 1 Racing Team Men Cat 5 0:26:36.95
318 Michael Skinner Master Men C 0:26:38.75
319 Rachel Livingston Team Group Health Women Cat 4 0:26:55.04
320 Kathleen Taylor Team Group Health Women Cat 4 0:26:57.31
321 Kevin Noiles Trek Red Truck Racing pb Mosaic Homes Men Cat 1-2 0:26:57.67
322 Daniel Harris Forza Veloce Master Men D 0:27:03.06
323 Amanda McNabb Team Group Health Women Cat 4 0:27:03.87
324 Chance Raver Vertical Earth Men Cat 5 0:27:04.87
325 Diana Dosmann Zuster Cycling Women Cat 4 0:27:06.82
326 Camille Nonis Devo/Escape Velocity Women Cat 4 0:27:26.43
327 Lauren Johnson Wenatchee Valley Velo Men Cat 3 0:27:28.06
328 Michael YEAGER Community Ctr for Youth Junior A 0:27:30.21
329 Chip Schug PDG Bikestore Master Men D 0:27:30.73
330 Christopher Hill Cucina Fresca Cycling Team Men Cat 1-2 0:27:31.95
331 Carly Tu Cucina Fresca Cycling Team Women Cat 4 0:27:33.60
332 Tyler Trace Trek Red Truck Racing pb Mosaic Homes Men Cat 1-2 0:27:35.15
333 Alan Jacob Spokane Rocket Velo Men Cat 3 0:27:39.56
334 Wiley Norwich ByrneInvent Master Men C 0:27:40.96
335 Adam Thuss Trek Red Truck Racing pb Mosaic Homes Men Cat 1-2 0:27:59.40
336 Ashely St.Pierre BYRDS Cycling Women Cat 4 0:27:59.60
337 Candace Parchen Team Group Health Women Cat 4 0:28:00.90
338 Cheryl Batty Fanatik Bike Co. Women Cat 4 0:28:02.28
339 Scott Holmgren Bicycle Centers/Collision 1 Racing Team Men Cat 4 0:28:11.92
340 Jaxon Suttlemure Vertical Earth Junior A 0:28:17.43
341 Scott Laliberte Westwood Cycle/Cannondale p/b Vision-Sports Men Cat 1-2 0:28:25.85
342 Kyle Murphy Blue Rooster/Sports Medicine Clinic Men Cat 5 0:28:27.53
343 Bruce Penner Master Men C 0:28:28.95
344 Marvin Guzman Glotman Simpson Cycling Men Cat 1-2 0:28:32.35
345 Marilyn Gauthier Wines of WA/Bikesale.com Women Cat 4 0:29:37.40
346 Michaela Markusson Bikesale,com Women Cat 4 0:29:54.90
347 Silas Kinnaman Community Ctr for Youth Junior A 0:29:56.92
348 Melanie Bergman Zuster Cycling Women Cat 4 0:29:59.03
349 Doug Hicks Mcghies High Roller Bicycle Club Men Cat 5 0:30:19.85
350 Garth Ferber First Rate Mortgage Cycling Team Master Men D 0:31:32.04
351 Savvy Blake Women Cat 4 0:32:20.37
352 Kyla Giesbrecht Devo/Escape Velocity Women Cat 4 0:32:58.09
353 Nicole Connor Fanatik Bike Co. Women Cat 4 0:38:48.46
354 Kevin Strawn Men Cat 5 0:58:12.31
355 Dave Reed Apex Racing Team Master Men C 1:36:25.51
356 Amos Galpin Isotope Projekt Master Men C 1:56:59.01