Apex Racing Team

Event Category Name
5 Blackberry Criterium State Senior Championships: Blackberry Criterium - Masters/Juniors Master Men Greg Arden
20 The First Rate Mortgage Season End Classic Master Men C-D Brett Gaspers
18 The First Rate Mortgage Season End Classic Master Men A-B Brad Laesch
8 The First Rate Mortgage Season End Classic Men Cat 3 Steve Owens
12 Lake WA Velo Circuit Race #3 Masters Men Brett Gaspers
DNF Lake WA Velo Circuit Race #3 Men Cat 4-5 Mike Purfield
44 Lake WA Velo Circuit Race #3 Men Cat 3 Gary Mann
36 Lake WA Velo Circuit Race #3 Men Cat 3 Steve Owens
29 Lake WA Velo Circuit Race #3 Men Cat 3 Lyle Tenpenny
11 Lake WA Velo Circuit Race #3 Men Cat 3 Jay Maas
1 Lake WA Velo Circuit Race #3 Men Cat 3 Olivier Humbert
57 Crystal Mt Hill Climb TT State Championships: Combined Combined Steve Owens
48 Crystal Mt Hill Climb TT State Championships: Combined Combined Brad Laesch
95 Crystal Mt Hill Climb TT State Championships: Combined Combined Kurt Litsinger
9 Crystal Mt Hill Climb TT State Championships Master Men B Steve Owens
7 Crystal Mt Hill Climb TT State Championships Master Men B Brad Laesch
18 Crystal Mt Hill Climb TT State Championships Men Cat 4-5 Kurt Litsinger
28 Lake WA Velo Circuit Race #2 Master Men Travis Saunders
23 Lake WA Velo Circuit Race #2 Master Men Victor Yagi
DNF Lake WA Velo Circuit Race #2 Men Cat 3 Donald Perry
DNF Lake WA Velo Circuit Race #2 Men Cat 3 John Bove
37 Lake WA Velo Circuit Race #2 Men Cat 3 Jay Maas
24 Lake WA Velo Circuit Race #2 Men Cat 3 Steve Owens
19 Lake WA Velo Circuit Race #2 Men Cat 3 Lyle Tenpenny
6 Lake WA Velo Circuit Race #2 Men Cat 3 Olivier Humbert
DNF Kirkland Criterium Men Cat 4 Daniel Davidson
38 Lake WA Velo Circuit Race #1 Master Men John Bove
DNF Lake WA Velo Circuit Race #1 Men Cat 4-5 Daniel Davidson
DNF Lake WA Velo Circuit Race #1 Men Cat 4-5 Kurt Litsinger
DNF Lake WA Velo Circuit Race #1 Men Cat 3 Gary Mann
30 Lake WA Velo Circuit Race #1 Men Cat 3 John Bove
19 Lake WA Velo Circuit Race #1 Men Cat 3 Lyle Tenpenny
1 Lake WA Velo Circuit Race #1 Men Cat 3 Olivier Humbert
18 Juniors/Masters Omnium State Championship Master Men D Donald Perry
DNF Juniors/Masters Omnium State Championship: Northshore Road Race Master Men D Victor Yagi
13 Juniors/Masters Omnium State Championship: Northshore Road Race Master Men D Donald Perry
DNF Juniors/Masters Omnium State Championship: Northshore Road Race Master Men C Erich Alonzo
72 Yakima Canyon State Individual TT Championships: Combined Combined Dave Reed
90 Yakima Canyon State Individual TT Championships: Combined Combined John Bove
70 Yakima Canyon State Individual TT Championships: Combined Combined Brad Laesch
143 Yakima Canyon State Individual TT Championships: Combined Combined Mike Purfield
11 Yakima Canyon State Individual TT Championships Master Men C Dave Reed
12 Yakima Canyon State Individual TT Championships Master Men B John Bove
10 Yakima Canyon State Individual TT Championships Master Men B Brad Laesch
23 Yakima Canyon State Individual TT Championships Men Cat 4-5 Mike Purfield
27 Redmond Derby Days Criterium Master Men 40+ Brett Gaspers
DNF Redmond Derby Days Criterium Men Cat 4-5 Mike Purfield
20 Redmond Derby Days Criterium Men Cat 3 Greg Arden
6 Redmond Derby Days Criterium Men Cat 3 Olivier Humbert
20 Joe Matava Criterium Junior State Championships Master Men C-D Donald Perry
17 Joe Matava Criterium Junior State Championships Men Cat 3 Steve Owens
4 Joe Matava Criterium Junior State Championships Men Cat 3 Scott Musgrove
12 Four Mound Prairie Road Race/Masters-Juniors RR CHMP Master Men B Steve Owens
DNF Masters Criterium State Championships Master Men B Greg Arden
7 Masters Criterium State Championships Master Men B Steve Owens
DNF Boston Harbor Circuit Race State Championships Master Men C Erich Alonzo
19 Boston Harbor Circuit Race State Championships Master Men C Brett Gaspers
16 Boston Harbor Circuit Race State Championships Master Men C Victor Yagi
43 Boston Harbor Circuit Race State Championships Men Cat 4-5 Daniel Davidson
42 Boston Harbor Circuit Race State Championships Men Cat 4-5 Marc Lanegraff
20 Boston Harbor Circuit Race State Championships Men Cat 3 Steve Owens
4 Boston Harbor Circuit Race State Championships Men Cat 3 Olivier Humbert
DNF Capitol Criterium Master Men C-D Daniel Davidson
DNF Capitol Criterium Men Cat 3 Scott Musgrove
20 Capitol Criterium Men Cat 3 Steve Owens
17 Capitol Criterium Men Cat 3 Greg Arden
4 Capitol Criterium Men Cat 3 Olivier Humbert
DNF Methow Valley Stage Race - Road Race Men 4-5 Kurt Litsinger
DNF Methow Valley Stage Race - Road Race Men 3 Bernie Alonzo
4 Methow Valley Stage Race - Road Race Men 3 Olivier Humbert
3 Methow Valley Stage Race Men 3 Olivier Humbert
43 Methow Valley Stage Race - Hillclimb Men 4-5 Kurt Litsinger
27 Methow Valley Stage Race - Hillclimb Men 3 Bernie Alonzo
6 Methow Valley Stage Race - Hillclimb Men 3 Olivier Humbert
31 Methow Valley Stage Race - Time Trial Men Cat 4-5 Kurt Litsinger
24 Methow Valley Stage Race - Time Trial Men Cat 3 Bernie Alonzo
4 Methow Valley Stage Race - Time Trial Men Cat 3 Olivier Humbert
DNS Ravensdale-Cumberland Road Race Women Cat 3 Olivia Humbert
DNF Ravensdale-Cumberland Road Race Master Men C-D Daniel Davidson
56 Ravensdale-Cumberland Road Race Master Men C-D Brett Gaspers
54 Ravensdale-Cumberland Road Race Master Men C-D Dave Reed
50 Ravensdale-Cumberland Road Race Master Men C-D Erich Alonzo
47 Ravensdale-Cumberland Road Race Master Men C-D Marc Lanegraff
38 Ravensdale-Cumberland Road Race Master Men C-D Donald Perry
14 Ravensdale-Cumberland Road Race Master Men C-D Victor Yagi
11 Ravensdale-Cumberland Road Race Master Men C-D Travis Saunders
21 Ravensdale-Cumberland Road Race Men Cat 3 Steve Owens
2 Ravensdale-Cumberland Road Race Men Cat 3 Olivier Humbert
18 Second Ascent Criterium Men 3 Alexander Barnett
6 Second Ascent Criterium Men 3 Olivier Humbert
14 Wenatchee Omnium Senior State Championships: Wenatchee Omnium Masters Overall Master Men C Brett Gaspers
16 Wenatchee Omnium Senior State Championships: Wenatchee Omnium Road Race Master Men C Brett Gaspers
355 Wenatchee Omnium Senior State Championships: Wenatchee Omnium Race Time Trial: Combined Combined Dave Reed
168 Wenatchee Omnium Senior State Championships: Wenatchee Omnium Race Time Trial: Combined Combined Brett Gaspers
37 Wenatchee Omnium Senior State Championships: Wenatchee Omnium Race Time Trial Master Men C Dave Reed
11 Wenatchee Omnium Senior State Championships: Wenatchee Omnium Race Time Trial Master Men C Brett Gaspers
8 Wenatchee Omnium Senior State Championships: Wenatchee Omnium Criterium Master Men C Brett Gaspers
DNF Joe Bar Cycling/Native Planet Road Race Master Men C-D Donald Perry
21 Joe Bar Cycling/Native Planet Road Race Master Men C-D Victor Yagi
20 Joe Bar Cycling/Native Planet Road Race Master Men C-D Brett Gaspers
10 Joe Bar Cycling/Native Planet Road Race Master Men C-D Travis Saunders
DNF Joe Bar Cycling/Native Planet Road Race Men Cat 3 Jay Maas
55 Joe Bar Cycling/Native Planet Road Race Men Cat 3 Scott Musgrove
50 Joe Bar Cycling/Native Planet Road Race Men Cat 3 Ben Larson
36 Joe Bar Cycling/Native Planet Road Race Men Cat 3 John Bove
31 Joe Bar Cycling/Native Planet Road Race Men Cat 3 Bernie Alonzo
1 Joe Bar Cycling/Native Planet Road Race Men Cat 3 Lyle Tenpenny
DNF Longbranch Road Race Men Cat 5 Pascal Golay
32 Longbranch Road Race Men Cat 4 Brett Gaspers
DNF Longbranch Road Race Men Cat 3 Steve Owens
24 Longbranch Road Race Men Cat 3 Ben Larson
4 Longbranch Road Race Men Cat 3 Lyle Tenpenny
21 Glenwood Road Race Senior State Championships Men Cat 4 Victor Yagi
DNF Glenwood Road Race Senior State Championships Men Cat 3 Bernie Alonzo
DNF Glenwood Road Race Senior State Championships Men Cat 3 John Bove
59 Glenwood Road Race Senior State Championships Men Cat 3 Ben Larson
24 Glenwood Road Race Senior State Championships Men Cat 3 Alexander Barnett
18 Glenwood Road Race Senior State Championships Men Cat 3 Lyle Tenpenny
9 Glenwood Road Race Senior State Championships Men Cat 3 Scott Musgrove
53 Vance Creek Road Race Master C-D Donald Perry
29 Vance Creek Road Race Master C-D Victor Yagi
28 Vance Creek Road Race Master C-D Dave Reed
5 Vance Creek Road Race Master C-D Travis Saunders
DNF Vance Creek Road Race Men Cat 3 Scott Musgrove
DNF Vance Creek Road Race Men Cat 3 Steve Owens
DNF Vance Creek Road Race Men Cat 3 Ben Larson
61 Vance Creek Road Race Men Cat 3 Greg Arden
22 Vance Creek Road Race Men Cat 3 Jay Maas
4 Vance Creek Road Race Men Cat 3 Olivier Humbert
3 Vance Creek Road Race Men Cat 3 Lyle Tenpenny
67 Green Valley TT: Combined Combined Kurt Litsinger
32 Green Valley TT: Combined Combined Ben Larson
16 Green Valley TT Men Cat 4-5 Kurt Litsinger
11 Green Valley TT Men Cat 3 Ben Larson
DNF Tour of Walla Walla - Waitsburg Road Race Men 3 Ben Larson
65 Tour of Walla Walla - Waitsburg Road Race Men 3 Jay Maas
47 Tour of Walla Walla - Waitsburg Road Race Men 3 Greg Arden
19 Tour of Walla Walla - Waitsburg Road Race Men 3 Olivier Humbert
6 Tour of Walla Walla - Waitsburg Road Race Men 3 Lyle Tenpenny
250 Tour of Walla Walla - Russell Creek Time Trial: Combined Combined Jay Maas
143 Tour of Walla Walla - Russell Creek Time Trial: Combined Combined Ben Larson
138 Tour of Walla Walla - Russell Creek Time Trial: Combined Combined Lyle Tenpenny
131 Tour of Walla Walla - Russell Creek Time Trial: Combined Combined Olivier Humbert
114 Tour of Walla Walla - Russell Creek Time Trial: Combined Combined Greg Arden
71 Tour of Walla Walla - Tourism WW Criterium Men Cat 3 Ben Larson
52 Tour of Walla Walla - Tourism WW Criterium Men Cat 3 Jay Maas
40 Tour of Walla Walla - Tourism WW Criterium Men Cat 3 Lyle Tenpenny
30 Tour of Walla Walla - Tourism WW Criterium Men Cat 3 Greg Arden
20 Tour of Walla Walla - Tourism WW Criterium Men Cat 3 Olivier Humbert
DNS Tour of Walla Walla - Russell Creek Time Trial Men Cat 3 Steve Owens
81 Tour of Walla Walla - Russell Creek Time Trial Men Cat 3 Jay Maas
42 Tour of Walla Walla - Russell Creek Time Trial Men Cat 3 Ben Larson
41 Tour of Walla Walla - Russell Creek Time Trial Men Cat 3 Lyle Tenpenny
37 Tour of Walla Walla - Russell Creek Time Trial Men Cat 3 Olivier Humbert
29 Tour of Walla Walla - Russell Creek Time Trial Men Cat 3 Greg Arden
63 Tour of Walla Walla Men Cat 3 Jay Maas
48 Tour of Walla Walla Men Cat 3 Greg Arden
32 Tour of Walla Walla Men Cat 3 Lyle Tenpenny
18 Tour of Walla Walla Men Cat 3 Olivier Humbert
90 Tour of Walla Walla - Kellogg Hollow Road Race Men Cat 3 Steve Owens
76 Tour of Walla Walla - Kellogg Hollow Road Race Men Cat 3 Jay Maas
63 Tour of Walla Walla - Kellogg Hollow Road Race Men Cat 3 Greg Arden
45 Tour of Walla Walla - Kellogg Hollow Road Race Men Cat 3 Lyle Tenpenny
32 Tour of Walla Walla - Kellogg Hollow Road Race Men Cat 3 Ben Larson
13 Tour of Walla Walla - Kellogg Hollow Road Race Men Cat 3 Olivier Humbert
4 Brad Lewis Memorial Criterium Master Men A-B Greg Arden
DNF Volunteer Park Criterium Master C-D Pascal Golay
DNF Volunteer Park Criterium Master C-D Marc Lanegraff
30 Volunteer Park Criterium Master C-D Brett Gaspers
10 Volunteer Park Criterium Master C-D Victor Yagi
DNF Volunteer Park Criterium Master A-B Matthew Woare
22 Volunteer Park Criterium Master A-B Brad Laesch
12 Volunteer Park Criterium Master A-B Steve Owens
72 Volunteer Park Criterium Men Cat 3 Bernie Alonzo
70 Volunteer Park Criterium Men Cat 3 Jay Maas
69 Volunteer Park Criterium Men Cat 3 Ben Larson
51 Volunteer Park Criterium Men Cat 3 Greg Arden
47 Volunteer Park Criterium Men Cat 3 Steve Owens
33 Volunteer Park Criterium Men Cat 3 Lyle Tenpenny
15 Volunteer Park Criterium Men Cat 3 Olivier Humbert
13 Volunteer Park Criterium Men Cat 3 Scott Musgrove
8 Independence Valley Road Race Master Men C/D Travis Saunders
25 Independence Valley Road Race Men Cat 3 Steve Owens
24 Independence Valley Road Race Men Cat 3 Olivier Humbert
14 Independence Valley Road Race Men Cat 3 Greg Arden
DNF WWU Northshore Circuit Race Men Cat 4-5 Kurt Litsinger
45 Tour de Dung Road Race #2 Men Cat 4 Kurt Litsinger
19 Tour de Dung Road Race #2 Men Cat 4 Travis Saunders
18 Tour de Dung Road Race #2 Men Cat 3 Olivier Humbert
55 Mason Lake Series: Mason Lake Road Race #3 Master Men C-D Donald Perry
54 Mason Lake Series: Mason Lake Road Race #3 Master Men C-D Brett Gaspers
17 Mason Lake Series: Mason Lake Road Race #3 Men Cat 5 Pascal Golay
55 Mason Lake Series: Mason Lake Road Race #3 Men Cat 3 Ben Larson
44 Mason Lake Series: Mason Lake Road Race #3 Men Cat 3 Steve Owens
30 Mason Lake Series: Mason Lake Road Race #3 Men Cat 3 Olivier Humbert
1 Tour de Dung Road Race #1 Master Men Greg Arden
70 Ice Breaker TT: Combined Combined Kurt Litsinger
62 Ice Breaker TT: Combined Combined Erich Alonzo
50 Ice Breaker TT: Combined Combined Ben Larson
14 Ice Breaker TT Men Cat 4-5 Kurt Litsinger
10 Ice Breaker TT Men Cat 4-5 Erich Alonzo
10 Ice Breaker TT Men Cat 3 Ben Larson
32 Frostbite Time Trial: Combined Combined Brett Gaspers
8 Frostbite Time Trial Master Men Brett Gaspers