Second Ascent

Event Category Name
7 Cascade Cross Series: Hilly Cross Master Men B 40+ Tim O’Brien
7 Blackberry Criterium State Senior Championships Men Cat 4-5 Robert McDaniel
34 Blackberry Criterium State Senior Championships Men Cat 3 Patrick Monteith
27 Blackberry Criterium State Senior Championships Men Cat 3 Mike Rolcik
13 The First Rate Mortgage Season End Classic Master Men C-D Lars Jorstad
18 The First Rate Mortgage Season End Classic Men Cat 4-5 Chris Mahan
DNF Lake WA Velo Circuit Race #3 Masters Men Todd Davis
DNF Lake WA Velo Circuit Race #3 Masters Men Mike Degouyer
DNF Lake WA Velo Circuit Race #3 Masters Men Nik Rebhuhn
26 Lake WA Velo Circuit Race #3 Masters Men
25 Lake WA Velo Circuit Race #3 Masters Men Bill Cooper
22 Lake WA Velo Circuit Race #3 Masters Men Mike Rolcik
21 Lake WA Velo Circuit Race #3 Masters Men Nicholas Rhodes
17 Lake WA Velo Circuit Race #3 Masters Men Nathan Kiger
11 Lake WA Velo Circuit Race #3 Masters Men James Johnson
10 Lake WA Velo Circuit Race #3 Masters Men Anthony Dickson
6 Lake WA Velo Circuit Race #3 Masters Men Greg Carter
2 Lake WA Velo Circuit Race #3 Masters Men Sean Curran
63 Lake WA Velo Circuit Race #3 Men Cat 4-5 Kevin Tamura
49 Lake WA Velo Circuit Race #3 Men Cat 4-5 Ed Rosenberg
39 Lake WA Velo Circuit Race #3 Men Cat 4-5 Lars Jorstad
33 Lake WA Velo Circuit Race #3 Men Cat 4-5 Marty Sparks
29 Lake WA Velo Circuit Race #3 Men Cat 4-5 Christopher Fast
26 Lake WA Velo Circuit Race #3 Men Cat 4-5 Robert McDaniel
DNF Lake WA Velo Circuit Race #3 Men Cat 3 Mike Rolcik
DNF Lake WA Velo Circuit Race #3 Men Cat 3 Nathan Kiger
18 Lake WA Velo Circuit Race #3 Men Cat 3 Mike Rolcik
17 Lake WA Velo Circuit Race #3 Men Cat 3 Greg Carter
12 Lake WA Velo Circuit Race #3 Men Cat 3 Patrick Monteith
117 Crystal Mt Hill Climb TT State Championships: Combined Combined Ed Rosenberg
116 Crystal Mt Hill Climb TT State Championships: Combined Combined Patrick Monteith
99 Crystal Mt Hill Climb TT State Championships: Combined Combined Burton Palmer
143 Crystal Mt Hill Climb TT State Championships: Combined Combined Jeremy Cottle
42 Crystal Mt Hill Climb TT State Championships: Combined Combined Christopher Fast
26 Crystal Mt Hill Climb TT State Championships: Combined Combined James Loetterle
13 Crystal Mt Hill Climb TT State Championships: Combined Combined Kevin Hansen
1 Crystal Mt Hill Climb TT State Championships Tandem Ed Rosenberg
1 Crystal Mt Hill Climb TT State Championships Tandem Patrick Monteith
14 Crystal Mt Hill Climb TT State Championships Master Men C Burton Palmer
28 Crystal Mt Hill Climb TT State Championships Men Cat 4-5 Jeremy Cottle
6 Crystal Mt Hill Climb TT State Championships Men Cat 4-5 Christopher Fast
4 Crystal Mt Hill Climb TT State Championships Men Cat 4-5 James Loetterle
8 Crystal Mt Hill Climb TT State Championships Men Cat 1-2 Kevin Hansen
27 Lake WA Velo Circuit Race #2 Master Men Tim Welter
26 Lake WA Velo Circuit Race #2 Master Men Lars Jorstad
19 Lake WA Velo Circuit Race #2 Master Men Anthony Dickson
3 Lake WA Velo Circuit Race #2 Master Men Sean Curran
1 Lake WA Velo Circuit Race #2 Master Men Greg Carter
56 Lake WA Velo Circuit Race #2 Men Cat 4-5 Marty Sparks
54 Lake WA Velo Circuit Race #2 Men Cat 4-5 Doran Bastin
44 Lake WA Velo Circuit Race #2 Men Cat 4-5 Mick Woynarowski
29 Lake WA Velo Circuit Race #2 Men Cat 4-5 Forrest Murphy
32 Lake WA Velo Circuit Race #2 Men Cat 3 Martin Senkyrik
26 Lake WA Velo Circuit Race #2 Men Cat 1-2 Jiri Senkyrik
DNF Kirkland Criterium Men Cat 4 Doran Bastin
29 Kirkland Criterium Men Cat 4 Marty Sparks
13 Kirkland Criterium Men Cat 4 Forrest Murphy
5 Kirkland Criterium Men Cat 3 Patrick Monteith
117 Elma Team TT State Championships: Combined Combined Kevin Tamura
115 Elma Team TT State Championships: Combined Combined Burton Palmer
116 Elma Team TT State Championships: Combined Combined Michael Shannon
3 Elma Team TT State Championships Men Cat 4-5 Kevin Tamura
3 Elma Team TT State Championships Men Cat 4-5 Burton Palmer
3 Elma Team TT State Championships Men Cat 4-5 Michael Shannon
49 Lake WA Velo Circuit Race #1 Master Men Tim Welter
42 Lake WA Velo Circuit Race #1 Master Men Nicholas Rhodes
28 Lake WA Velo Circuit Race #1 Master Men Mike Rolcik
27 Lake WA Velo Circuit Race #1 Master Men Dan Peterson
9 Lake WA Velo Circuit Race #1 Master Men Sean Curran
1 Lake WA Velo Circuit Race #1 Master Men Greg Carter
63 Lake WA Velo Circuit Race #1 Men Cat 4-5 Doran Bastin
40 Lake WA Velo Circuit Race #1 Men Cat 4-5 Chris Mahan
37 Lake WA Velo Circuit Race #1 Men Cat 4-5 Mick Woynarowski
30 Lake WA Velo Circuit Race #1 Men Cat 4-5 Robert McDaniel
20 Lake WA Velo Circuit Race #1 Men Cat 4-5 Marty Sparks
29 Lake WA Velo Circuit Race #1 Men Cat 3 Greg Carter
45 Juniors/Masters Omnium State Championship: Skagit Valley Omnium - Senior Men Cat 4-5 Jeff Cox
31 Juniors/Masters Omnium State Championship Master Men C Marty Sparks
21 Juniors/Masters Omnium State Championship Master Men C Chris Mahan
10 Juniors/Masters Omnium State Championship Master Men B Martin Senkyrik
25 Juniors/Masters Omnium State Championship: Northshore Road Race Master Men C Marty Sparks
24 Juniors/Masters Omnium State Championship: Northshore Road Race Master Men C Chris Mahan
4 Juniors/Masters Omnium State Championship: Northshore Road Race Master Men B Martin Senkyrik
DNF Juniors/Masters Omnium State Championship: Northshore Road Race Men Cat 4-5 Christopher Fast
38 Juniors/Masters Omnium State Championship: Northshore Road Race Men Cat 4-5 Jeff Cox
DNF Juniors/Masters Omnium State Championship: Northshore Road Race Men Cat 3 James Johnson
102 Yakima Canyon State Individual TT Championships: Combined Combined Burton Palmer
64 Yakima Canyon State Individual TT Championships: Combined Combined Dan Peterson
38 Yakima Canyon State Individual TT Championships: Combined Combined Greg Carter
27 Yakima Canyon State Individual TT Championships: Combined Combined Anthony Dickson
35 Yakima Canyon State Individual TT Championships: Combined Combined David Salo
DNS Yakima Canyon State Individual TT Championships Master Men C James O'Brien
15 Yakima Canyon State Individual TT Championships Master Men C Burton Palmer
8 Yakima Canyon State Individual TT Championships Master Men C Dan Peterson
5 Yakima Canyon State Individual TT Championships Master Men B Greg Carter
3 Yakima Canyon State Individual TT Championships Master Men B Anthony Dickson
2 Yakima Canyon State Individual TT Championships Men Cat 4-5 David Salo
DNF Redmond Derby Days Criterium Men Cat 4-5 Ed Rosenberg
DNF Redmond Derby Days Criterium Men Cat 4-5 Burton Palmer
DNF Redmond Derby Days Criterium Men Cat 4-5 Chris Mahan
28 Redmond Derby Days Criterium Men Cat 4-5 Kevin Tamura
20 Redmond Derby Days Criterium Men Cat 4-5 Marty Sparks
44 Redmond Derby Days Criterium Men Cat 3 Erin Stansbury
5 Redmond Derby Days Criterium Men Cat 3 Patrick Monteith
28 Redmond Derby Days Criterium Men Cat 1-2 Andrew Rosette
16 Joe Matava Criterium Junior State Championships Master Men C-D Forrest Murphy
7 Joe Matava Criterium Junior State Championships Master Men A-B Anthony Dickson
17 Joe Matava Criterium Junior State Championships Men Cat 4-5 Marty Sparks
7 Joe Matava Criterium Junior State Championships Men Cat 4-5 Forrest Murphy
19 Joe Matava Criterium Junior State Championships Men Cat 1-2 Andrew Rosette
DNF Four Mound Prairie Road Race/Masters-Juniors RR CHMP: Four Mound Prairie Road Race/Men 4-5 Men 4-5 Robert McDaniel
2 Capitol Criterium Master Men A-B Sean Curran
26 Methow Valley Stage Race - Road Race Master Men Tim Welter
4 Methow Valley Stage Race - Road Race Master Men Anthony Dickson
1 Methow Valley Stage Race - Road Race Master Men Greg Carter
DNF Methow Valley Stage Race - Road Race Men 4-5 Ed Rosenberg
37 Methow Valley Stage Race - Road Race Men 4-5 David Salo
23 Methow Valley Stage Race - Road Race Men 4-5 Gabriel Grant
6 Methow Valley Stage Race - Road Race Men 3 Patrick Monteith
DNF Methow Valley Stage Race - Road Race Men Cat 1-2 Jiri Senkyrik
27 Methow Valley Stage Race Master Men Tim Welter
6 Methow Valley Stage Race Master Men Greg Carter
4 Methow Valley Stage Race Master Men Anthony Dickson
17 Methow Valley Stage Race Men 4-5 David Salo
9 Methow Valley Stage Race Men 4-5 Gabriel Grant
13 Methow Valley Stage Race Men 3 Patrick Monteith
28 Methow Valley Stage Race - Hillclimb Master Men Tim Welter
11 Methow Valley Stage Race - Hillclimb Master Men Greg Carter
9 Methow Valley Stage Race - Hillclimb Master Men Anthony Dickson
DNS Methow Valley Stage Race - Hillclimb Men 4-5 David Vu
52 Methow Valley Stage Race - Hillclimb Men 4-5 Ed Rosenberg
23 Methow Valley Stage Race - Hillclimb Men 4-5 David Salo
4 Methow Valley Stage Race - Hillclimb Men 4-5 Gabriel Grant
10 Methow Valley Stage Race - Hillclimb Men 3 Patrick Monteith
7 Methow Valley Stage Race - Hillclimb Men Cat 1-2 Jiri Senkyrik
22 Methow Valley Stage Race - Time Trial Master Men Tim Welter
13 Methow Valley Stage Race - Time Trial Master Men Greg Carter
4 Methow Valley Stage Race - Time Trial Master Men Anthony Dickson
DNS Methow Valley Stage Race - Time Trial Men Cat 4-5 David Vu
59 Methow Valley Stage Race - Time Trial Men Cat 4-5 Ed Rosenberg
22 Methow Valley Stage Race - Time Trial Men Cat 4-5 Gabriel Grant
2 Methow Valley Stage Race - Time Trial Men Cat 4-5 David Salo
DNS Methow Valley Stage Race - Time Trial Men Cat 3 Martin Senkyrik
25 Methow Valley Stage Race - Time Trial Men Cat 3 Patrick Monteith
8 Methow Valley Stage Race - Time Trial Men Cat 1-2 Jiri Senkyrik
DNF Ravensdale-Cumberland Road Race Men Cat 5 Michael Shannon
25 Ravensdale-Cumberland Road Race Men Cat 4 David Salo
17 Ravensdale-Cumberland Road Race Men Cat 3 Martin Senkyrik
26 Second Ascent Criterium Master Men Anthony Dickson
11 Second Ascent Criterium Master Men Sean Curran
9 Second Ascent Criterium Master Men Mark Young
DNF Second Ascent Criterium Men 4-5 Greg Mackenzie
DNF Second Ascent Criterium Men 4-5 Robert McDaniel
DNF Second Ascent Criterium Men 4-5 Lars Jorstad
DNF Second Ascent Criterium Men 4-5 Kevin Tamura
DNF Second Ascent Criterium Men 4-5 Marty Sparks
DNF Second Ascent Criterium Men 4-5 William Cooper
DNF Second Ascent Criterium Men 4-5 Christopher Fast
9 Second Ascent Criterium Men 4-5 Forrest Murphy
DNF Second Ascent Criterium Men 3 Chris McCoy
DNF Second Ascent Criterium Men 3 Erin Stansbury
DNF Second Ascent Criterium Men 3 James Johnson
36 Second Ascent Criterium Men 3 Martin Senkyrik
29 Second Ascent Criterium Men 3 Daniel Wren
5 Second Ascent Criterium Men 3 Patrick Monteith
DNF Second Ascent Criterium Men Cat 1-2 Kevin Hansen
39 Second Ascent Criterium Men Cat 1-2 Jiri Senkyrik
9 Mutual of Enumclaw Stage Race - Road Race Master Men A/B Martin Senkyrik
DNS Mutual of Enumclaw Stage Race - Road Race Men 5 Jeff Cox
20 Mutual of Enumclaw Stage Race - Road Race Men 5 Doran Bastin
46 Mutual of Enumclaw Stage Race - Road Race Men 4 Marty Sparks
44 Mutual of Enumclaw Stage Race - Road Race Men 4 Chris Mahan
33 Mutual of Enumclaw Stage Race - Road Race Men 4 Forrest Murphy
DNF/DNS Mutual of Enumclaw Stage Race - Road Race Men 3 Chris McCoy
DNF/DNS Mutual of Enumclaw Stage Race - Road Race Men 3 Justin Vanhulle
DNF/DNS Mutual of Enumclaw Stage Race - Road Race Men 1-2 Kevin Hansen
DNF/DNS Mutual of Enumclaw Stage Race - Road Race Men 1-2 Jiri Senkyrik
46 Mutual of Enumclaw Stage Race - Road Race Men 1-2 Ben Rhodes
89 Mutual of Enumclaw Stage Race - Time Trial: Combined Combined Martin Senkyrik
367 Mutual of Enumclaw Stage Race - Time Trial: Combined Combined Jeff Cox
302 Mutual of Enumclaw Stage Race - Time Trial: Combined Combined Doran Bastin
312 Mutual of Enumclaw Stage Race - Time Trial: Combined Combined Marty Sparks
240 Mutual of Enumclaw Stage Race - Time Trial: Combined Combined Forrest Murphy
144 Mutual of Enumclaw Stage Race - Time Trial: Combined Combined Chris Mahan
62 Mutual of Enumclaw Stage Race - Time Trial: Combined Combined Justin Vanhulle
143 Mutual of Enumclaw Stage Race - Time Trial: Combined Combined Ben Rhodes
93 Mutual of Enumclaw Stage Race - Time Trial: Combined Combined Kevin Hansen
31 Mutual of Enumclaw Stage Race - Time Trial: Combined Combined Jiri Senkyrik
18 Mutual of Enumclaw Stage Race - Criterium Master Men A/B Martin Senkyrik
DNF Mutual of Enumclaw Stage Race - Criterium Men 5 Jeff Cox
12 Mutual of Enumclaw Stage Race - Criterium Men 5 Doran Bastin
53 Mutual of Enumclaw Stage Race - Criterium Men 4 Chris Mahan
49 Mutual of Enumclaw Stage Race - Criterium Men 4 Marty Sparks
22 Mutual of Enumclaw Stage Race - Criterium Men 4 Forrest Murphy
DNF Mutual of Enumclaw Stage Race - Criterium Men 3 Chris McCoy
41 Mutual of Enumclaw Stage Race - Criterium Men 3 Justin Vanhulle
66 Mutual of Enumclaw Stage Race - Criterium Men 1-2 Kevin Hansen
54 Mutual of Enumclaw Stage Race - Criterium Men 1-2 Jiri Senkyrik
48 Mutual of Enumclaw Stage Race - Criterium Men 1-2 Ben Rhodes
17 Mutual of Enumclaw Stage Race - Time Trial Master Men A/B Martin Senkyrik
24 Mutual of Enumclaw Stage Race - Time Trial Men 5 Jeff Cox
13 Mutual of Enumclaw Stage Race - Time Trial Men 5 Doran Bastin
44 Mutual of Enumclaw Stage Race - Time Trial Men 4 Marty Sparks
31 Mutual of Enumclaw Stage Race - Time Trial Men 4 Forrest Murphy
8 Mutual of Enumclaw Stage Race - Time Trial Men 4 Chris Mahan
DNF/DNS Mutual of Enumclaw Stage Race - Time Trial Men 3 Chris McCoy
7 Mutual of Enumclaw Stage Race - Time Trial Men 3 Justin Vanhulle
63 Mutual of Enumclaw Stage Race - Time Trial Men 1-2 Ben Rhodes
50 Mutual of Enumclaw Stage Race - Time Trial Men 1-2 Kevin Hansen
29 Mutual of Enumclaw Stage Race - Time Trial Men 1-2 Jiri Senkyrik
18 Mutual of Enumclaw Stage Race Master Men A/B Martin Senkyrik
DNS/DNF Mutual of Enumclaw Stage Race Men 5 Jeff Cox
17 Mutual of Enumclaw Stage Race Men 5 Doran Bastin
47 Mutual of Enumclaw Stage Race Men 4 Marty Sparks
31 Mutual of Enumclaw Stage Race Men 4 Forrest Murphy
20 Mutual of Enumclaw Stage Race Men 4 Chris Mahan
DNF/DNS Mutual of Enumclaw Stage Race Men 3 Chris McCoy
DNF/DNS Mutual of Enumclaw Stage Race Men 3 Justin Vanhulle
DNF/DNS Mutual of Enumclaw Stage Race Men 1-2 Kevin Hansen
DNF/DNS Mutual of Enumclaw Stage Race Men 1-2 Jiri Senkyrik
47 Mutual of Enumclaw Stage Race Men 1-2 Ben Rhodes
10 Wenatchee Omnium Senior State Championships: Wenatchee Omnium Masters Overall Master Men C Lars Jorstad
3 Wenatchee Omnium Senior State Championships: Wenatchee Omnium Masters Overall Master Men B Martin Senkyrik
1 Wenatchee Omnium Senior State Championships: Wenatchee Omnium Masters Overall Master Men A Douglas Reid
27 Wenatchee Omnium Senior State Championships: Wenatchee Omnium Road Race Master Men C Ed Rosenberg
6 Wenatchee Omnium Senior State Championships: Wenatchee Omnium Road Race Master Men C Lars Jorstad
3 Wenatchee Omnium Senior State Championships: Wenatchee Omnium Road Race Master Men B Martin Senkyrik
1 Wenatchee Omnium Senior State Championships: Wenatchee Omnium Road Race Master Men A Douglas Reid
5 Wenatchee Omnium Senior State Championships: Wenatchee Omnium Road Race Men Cat 5 Christopher Fast
18 Wenatchee Omnium Senior State Championships: Wenatchee Omnium Road Race Men Cat 4 Forrest Murphy
283 Wenatchee Omnium Senior State Championships: Wenatchee Omnium Race Time Trial: Combined Combined Lars Jorstad
176 Wenatchee Omnium Senior State Championships: Wenatchee Omnium Race Time Trial: Combined Combined Burton Palmer
57 Wenatchee Omnium Senior State Championships: Wenatchee Omnium Race Time Trial: Combined Combined Martin Senkyrik
47 Wenatchee Omnium Senior State Championships: Wenatchee Omnium Race Time Trial: Combined Combined Douglas Reid
230 Wenatchee Omnium Senior State Championships: Wenatchee Omnium Race Time Trial: Combined Combined Christopher Fast
225 Wenatchee Omnium Senior State Championships: Wenatchee Omnium Race Time Trial: Combined Combined Forrest Murphy
48 Wenatchee Omnium Senior State Championships: Wenatchee Omnium Race Time Trial: Combined Combined Justin Vanhulle
92 Wenatchee Omnium Senior State Championships: Wenatchee Omnium Race Time Trial: Combined Combined Kevin Hansen
43 Wenatchee Omnium Senior State Championships: Wenatchee Omnium Race Time Trial: Combined Combined Jiri Senkyrik
32 Wenatchee Omnium Senior State Championships: Wenatchee Omnium Race Time Trial Master Men C Lars Jorstad
13 Wenatchee Omnium Senior State Championships: Wenatchee Omnium Race Time Trial Master Men C Burton Palmer
2 Wenatchee Omnium Senior State Championships: Wenatchee Omnium Race Time Trial Master Men B Martin Senkyrik
1 Wenatchee Omnium Senior State Championships: Wenatchee Omnium Race Time Trial Master Men A Douglas Reid
12 Wenatchee Omnium Senior State Championships: Wenatchee Omnium Race Time Trial Men Cat 5 Christopher Fast
24 Wenatchee Omnium Senior State Championships: Wenatchee Omnium Race Time Trial Men Cat 4 Forrest Murphy
6 Wenatchee Omnium Senior State Championships: Wenatchee Omnium Race Time Trial Men Cat 3 Justin Vanhulle
48 Wenatchee Omnium Senior State Championships: Wenatchee Omnium Race Time Trial Men Cat 1-2 Kevin Hansen
30 Wenatchee Omnium Senior State Championships: Wenatchee Omnium Race Time Trial Men Cat 1-2 Jiri Senkyrik
7 Wenatchee Omnium Senior State Championships Men Cat 5 Christopher Fast
22 Wenatchee Omnium Senior State Championships Men Cat 4 Forrest Murphy
33 Wenatchee Omnium Senior State Championships: Wenatchee Omnium Criterium Master Men C Ed Rosenberg
14 Wenatchee Omnium Senior State Championships: Wenatchee Omnium Criterium Master Men C Lars Jorstad
4 Wenatchee Omnium Senior State Championships: Wenatchee Omnium Criterium Master Men B Martin Senkyrik
1 Wenatchee Omnium Senior State Championships: Wenatchee Omnium Criterium Master Men A Douglas Reid
9 Wenatchee Omnium Senior State Championships: Wenatchee Omnium Criterium Men Cat 5 Christopher Fast
26 Wenatchee Omnium Senior State Championships: Wenatchee Omnium Criterium Men Cat 4 Forrest Murphy
19 Wenatchee Omnium Senior State Championships: Wenatchee Omnium Criterium Men Cat 3 Justin Vanhulle
46 Joe Bar Cycling/Native Planet Road Race Master Men C-D Jeff Cox
41 Joe Bar Cycling/Native Planet Road Race Master Men C-D Ed Rosenberg
26 Joe Bar Cycling/Native Planet Road Race Master Men A-B Tim Welter
22 Joe Bar Cycling/Native Planet Road Race Master Men A-B Nicholas Rhodes
20 Joe Bar Cycling/Native Planet Road Race Master Men A-B Anthony Dickson
17 Joe Bar Cycling/Native Planet Road Race Master Men A-B Greg Carter
4 Joe Bar Cycling/Native Planet Road Race Master Men A-B Kentner Cottingham
DNF Joe Bar Cycling/Native Planet Road Race Men Cat 5 Michael Shannon
DNF Joe Bar Cycling/Native Planet Road Race Men Cat 5 Christopher Seymour
23 Joe Bar Cycling/Native Planet Road Race Men Cat 5 Doran Bastin
6 Joe Bar Cycling/Native Planet Road Race Men Cat 5 Christopher Fast
35 Joe Bar Cycling/Native Planet Road Race Men Cat 4 Marty Sparks
21 Joe Bar Cycling/Native Planet Road Race Men Cat 4 William Cooper
15 Joe Bar Cycling/Native Planet Road Race Men Cat 4 Chris Mahan
40 Joe Bar Cycling/Native Planet Road Race Men Cat 3 Erin Stansbury
29 Joe Bar Cycling/Native Planet Road Race Men Cat 3 Patrick Monteith
7 Joe Bar Cycling/Native Planet Road Race Men Cat 3 Martin Senkyrik
31 Joe Bar Cycling/Native Planet Road Race Men Cat 1-2 Andrew Rosette
17 Joe Bar Cycling/Native Planet Road Race Men Cat 1-2 Kevin Hansen
17 Longbranch Road Race Men Cat 5 Robert McDaniel
DNF Longbranch Road Race Men Cat 4 Erin Stansbury
24 Longbranch Road Race Men Cat 4 David Salo
16 Longbranch Road Race Men Cat 4 Forrest Murphy
1 Longbranch Road Race Men Cat 3 Martin Senkyrik
12 Glenwood Road Race Senior State Championships Men Cat 5 Christopher Fast
53 Glenwood Road Race Senior State Championships Men Cat 4 David James
43 Glenwood Road Race Senior State Championships Men Cat 4 David Salo
23 Glenwood Road Race Senior State Championships Men Cat 4 Marty Sparks
17 Glenwood Road Race Senior State Championships Men Cat 4 Chris Mahan
5 Glenwood Road Race Senior State Championships Men Cat 4 Erin Stansbury
54 Glenwood Road Race Senior State Championships Men Cat 3 Greg Carter
36 Glenwood Road Race Senior State Championships Men Cat 3 Chris McCoy
20 Glenwood Road Race Senior State Championships Men Cat 1-2 Peter Girard
14 Glenwood Road Race Senior State Championships Men Cat 1-2 Andrew Rosette
DNF Vance Creek Road Race Master C-D Ed Rosenberg
7 Vance Creek Road Race Master A-B Martin Senkyrik
53 Vance Creek Road Race Men Cat 5 Robert McDaniel
36 Vance Creek Road Race Men Cat 5 Michael Shannon
4 Vance Creek Road Race Men Cat 5 Lars Jorstad
DNF Vance Creek Road Race Men Cat 4 David James
42 Vance Creek Road Race Men Cat 4 Burton Palmer
34 Vance Creek Road Race Men Cat 4 Chris Mahan
29 Vance Creek Road Race Men Cat 4 David Salo
25 Vance Creek Road Race Men Cat 4 Marty Sparks
42 Vance Creek Road Race Men Cat 3 Greg Carter
39 Vance Creek Road Race Men Cat 3 Patrick Monteith
24 Vance Creek Road Race Men Cat 3 Mike Rolcik
21 Vance Creek Road Race Men Cat 3 Kentner Cottingham
DNF Vance Creek Road Race Men Cat 1-2 Jiri Senkyrik
12 Vance Creek Road Race Men Cat 1-2 Douglas Reid
26 Green Valley TT: Combined Combined David Salo
125 Green Valley TT: Combined Combined Jeff Cox
88 Green Valley TT: Combined Combined Burton Palmer
44 Green Valley TT: Combined Combined Chris McCoy
12 Green Valley TT Master Men David Salo
33 Green Valley TT Men Cat 4-5 Jeff Cox
25 Green Valley TT Men Cat 4-5 Burton Palmer
16 Green Valley TT Men Cat 3 Chris McCoy
15 Tour of Walla Walla - Waitsburg Road Race Men Cat 5 Ed Rosenberg
73 Tour of Walla Walla - Waitsburg Road Race Men Cat 4 Burton Palmer
62 Tour of Walla Walla - Waitsburg Road Race Men Cat 4 Chris Mahan
46 Tour of Walla Walla - Waitsburg Road Race Men Cat 4 Erin Stansbury
40 Tour of Walla Walla - Waitsburg Road Race Men Cat 4 Forrest Murphy
DNF Tour of Walla Walla - Waitsburg Road Race Men 3 Martin Senkyrik
74 Tour of Walla Walla - Waitsburg Road Race Men 3 Nathan Kiger
50 Tour of Walla Walla - Waitsburg Road Race Men 3 Mike Rolcik
33 Tour of Walla Walla - Waitsburg Road Race Men 3 Justin Vanhulle
DNF Tour of Walla Walla - Waitsburg Road Race Men Cat 1-2 Jiri Senkyrik
71 Tour of Walla Walla - Waitsburg Road Race Men Cat 1-2 Ben Rhodes
53 Tour of Walla Walla - Waitsburg Road Race Men Cat 1-2 Kevin Hansen
42 Tour of Walla Walla - Waitsburg Road Race Men Cat 1-2 Andrew Rosette
367 Tour of Walla Walla - Russell Creek Time Trial: Combined Combined Ed Rosenberg
327 Tour of Walla Walla - Russell Creek Time Trial: Combined Combined Erin Stansbury
311 Tour of Walla Walla - Russell Creek Time Trial: Combined Combined Burton Palmer
287 Tour of Walla Walla - Russell Creek Time Trial: Combined Combined Forrest Murphy
142 Tour of Walla Walla - Russell Creek Time Trial: Combined Combined Chris Mahan
366 Tour of Walla Walla - Russell Creek Time Trial: Combined Combined Nathan Kiger
284 Tour of Walla Walla - Russell Creek Time Trial: Combined Combined Mike Rolcik
94 Tour of Walla Walla - Russell Creek Time Trial: Combined Combined Justin Vanhulle
65 Tour of Walla Walla - Russell Creek Time Trial: Combined Combined Martin Senkyrik
89 Tour of Walla Walla - Russell Creek Time Trial: Combined Combined Kevin Hansen
80 Tour of Walla Walla - Russell Creek Time Trial: Combined Combined Ben Rhodes
46 Tour of Walla Walla - Russell Creek Time Trial: Combined Combined Andrew Rosette
31 Tour of Walla Walla - Russell Creek Time Trial: Combined Combined Jiri Senkyrik
47 Tour of Walla Walla - Tourism WW Criterium Men Cat 5 Ed Rosenberg
86 Tour of Walla Walla - Tourism WW Criterium Men Cat 4 Burton Palmer
68 Tour of Walla Walla - Tourism WW Criterium Men Cat 4 Chris Mahan
48 Tour of Walla Walla - Tourism WW Criterium Men Cat 4 Forrest Murphy
23 Tour of Walla Walla - Tourism WW Criterium Men Cat 4 Erin Stansbury
86 Tour of Walla Walla - Tourism WW Criterium Men Cat 3 Nathan Kiger
80 Tour of Walla Walla - Tourism WW Criterium Men Cat 3 Mike Rolcik
59 Tour of Walla Walla - Tourism WW Criterium Men Cat 3 Martin Senkyrik
49 Tour of Walla Walla - Tourism WW Criterium Men Cat 3 Justin Vanhulle
99 Tour of Walla Walla - Tourism WW Criterium Men Cat 1-2 Kevin Hansen
76 Tour of Walla Walla - Tourism WW Criterium Men Cat 1-2 Jiri Senkyrik
69 Tour of Walla Walla - Tourism WW Criterium Men Cat 1-2 Ben Rhodes
50 Tour of Walla Walla - Tourism WW Criterium Men Cat 1-2 Andrew Rosette
28 Tour of Walla Walla - Russell Creek Time Trial Men Cat 5 Ed Rosenberg
75 Tour of Walla Walla - Russell Creek Time Trial Men Cat 4 Erin Stansbury
69 Tour of Walla Walla - Russell Creek Time Trial Men Cat 4 Burton Palmer
61 Tour of Walla Walla - Russell Creek Time Trial Men Cat 4 Forrest Murphy
12 Tour of Walla Walla - Russell Creek Time Trial Men Cat 4 Chris Mahan
96 Tour of Walla Walla - Russell Creek Time Trial Men Cat 3 Nathan Kiger
88 Tour of Walla Walla - Russell Creek Time Trial Men Cat 3 Mike Rolcik
21 Tour of Walla Walla - Russell Creek Time Trial Men Cat 3 Justin Vanhulle
7 Tour of Walla Walla - Russell Creek Time Trial Men Cat 3 Martin Senkyrik
67 Tour of Walla Walla - Russell Creek Time Trial Men Cat 1-2 Kevin Hansen
64 Tour of Walla Walla - Russell Creek Time Trial Men Cat 1-2 Ben Rhodes
43 Tour of Walla Walla - Russell Creek Time Trial Men Cat 1-2 Andrew Rosette
31 Tour of Walla Walla - Russell Creek Time Trial Men Cat 1-2 Jiri Senkyrik
23 Tour of Walla Walla Men Cat 5 Ed Rosenberg
73 Tour of Walla Walla Men Cat 4 Burton Palmer
60 Tour of Walla Walla Men Cat 4 Chris Mahan
45 Tour of Walla Walla Men Cat 4 Erin Stansbury
35 Tour of Walla Walla Men Cat 4 Forrest Murphy
73 Tour of Walla Walla Men Cat 3 Nathan Kiger
58 Tour of Walla Walla Men Cat 3 Mike Rolcik
20 Tour of Walla Walla Men Cat 3 Justin Vanhulle
74 Tour of Walla Walla Men Cat 1-2 Kevin Hansen
61 Tour of Walla Walla Men Cat 1-2 Ben Rhodes
35 Tour of Walla Walla Men Cat 1-2 Andrew Rosette
DNF Tour of Walla Walla - Kellogg Hollow Road Race Men Cat 3 Patrick Monteith
98 Tour of Walla Walla - Kellogg Hollow Road Race Men Cat 3 Nathan Kiger
66 Tour of Walla Walla - Kellogg Hollow Road Race Men Cat 3 Mike Rolcik
35 Tour of Walla Walla - Kellogg Hollow Road Race Men Cat 3 Justin Vanhulle
23 Tour of Walla Walla - Kellogg Hollow Road Race Men Cat 3 Martin Senkyrik
95 Tour of Walla Walla - Kellogg Hollow Road Race Men Cat 1-2 Kevin Hansen
44 Tour of Walla Walla - Kellogg Hollow Road Race Men Cat 1-2 Andrew Rosette
39 Tour of Walla Walla - Kellogg Hollow Road Race Men Cat 1-2 Jiri Senkyrik
34 Tour of Walla Walla - Kellogg Hollow Road Race Men Cat 1-2 Ben Rhodes
DNF Brad Lewis Memorial Criterium Men Cat 3 Patrick Monteith
15 Brad Lewis Memorial Criterium Men Cat 3 Chris McCoy
13 Brad Lewis Memorial Criterium Men Cat 3 Martin Senkyrik
14 Brad Lewis Memorial Criterium Men Cat 1-2 Peter Girard
42 Volunteer Park Criterium Master C-D Kevin Tamura
35 Volunteer Park Criterium Master C-D Doran Bastin
19 Volunteer Park Criterium Master A-B Martin Senkyrik
1 Volunteer Park Criterium Master A-B Doug Reid
DNF Volunteer Park Criterium Men Cat 4-5 Forrest Murphy
DNF Volunteer Park Criterium Men Cat 4-5 Erin Stansbury
DNF Volunteer Park Criterium Men Cat 4-5 Lars Jorstad
36 Volunteer Park Criterium Men Cat 4-5 Christopher Fast
33 Volunteer Park Criterium Men Cat 4-5 Chris Mahan
DNF Volunteer Park Criterium Men Cat 3 Kentner Cottingham
39 Volunteer Park Criterium Men Cat 3 Martin Senkyrik
36 Volunteer Park Criterium Men Cat 3 Chris McCoy
23 Volunteer Park Criterium Men Cat 3 Patrick Monteith
DNF Volunteer Park Criterium Men Cat 1-2 Jiri Senkyrik
DNF Volunteer Park Criterium Men Cat 1-2 Kevin Hansen
56 Volunteer Park Criterium Men Cat 1-2 Peter Girard
28 Volunteer Park Criterium Men Cat 1-2 Andrew Rosette
13 Volunteer Park Criterium Men Cat 1-2 Mark Young
27 Frozen Flatlands Omnium: Frozen Flatlands Circuit Race Men Cat 4-5 Chris Mahan
19 Frozen Flatlands Omnium: Frozen Flatlands Circuit Race Men Cat 4-5 Marty Sparks
12 Frozen Flatlands Omnium: Frozen Flatlands Circuit Race Men Cat 1-2 Ben Rhodes
153 Frozen Flatlands Omnium: Frozen Flatlands TT: Combined Combined Chris Mahan
119 Frozen Flatlands Omnium: Frozen Flatlands TT: Combined Combined Marty Sparks
6 Frozen Flatlands Omnium: Frozen Flatlands TT: Combined Combined Ben Rhodes
51 Frozen Flatlands Omnium: Frozen Flatlands TT Men Cat 4-5 Chris Mahan
44 Frozen Flatlands Omnium: Frozen Flatlands TT Men Cat 4-5 Marty Sparks
5 Frozen Flatlands Omnium: Frozen Flatlands TT Men Cat 1-2 Ben Rhodes
64 Frozen Flatlands Omnium: Frozen Flatlands Road Race Men Cat 4-5 David Vu
38 Frozen Flatlands Omnium: Frozen Flatlands Road Race Men Cat 4-5 Marty Sparks
12 Frozen Flatlands Omnium: Frozen Flatlands Road Race Men Cat 4-5 Chris Mahan
18 Frozen Flatlands Omnium: Frozen Flatlands Road Race Men Cat 1-2 Ben Rhodes
DNF Independence Valley Road Race Master Men C/D Doran Bastin
DNF Independence Valley Road Race Master Men A/B Greg Carter
DNF Independence Valley Road Race Men Cat 5 Ed Rosenberg
DNF Independence Valley Road Race Men Cat 4 Kevin Tamura
DNF Independence Valley Road Race Men Cat 4 Burton Palmer
26 Independence Valley Road Race Men Cat 4 Marty Sparks
25 Independence Valley Road Race Men Cat 4 William Cooper
22 Independence Valley Road Race Men Cat 4 Erin Stansbury
18 Independence Valley Road Race Men Cat 4 Mike Regomer
9 Independence Valley Road Race Men Cat 4 Chris Mahan
26 Independence Valley Road Race Men Cat 3 Chris McCoy
20 Independence Valley Road Race Men Cat 3 Nathan Kiger
18 Independence Valley Road Race Men Cat 3 Mike Rolcik
DNF Independence Valley Road Race Men Cat 1-2 Jiri Senkyrik
DNF Independence Valley Road Race Men Cat 1-2 Andrew Rosette
DNF Independence Valley Road Race Men Cat 1-2 Kevin Hansen
DNF Independence Valley Road Race Men Cat 1-2 Peter Girard
6 Independence Valley Road Race Men Cat 1-2 Adam Southerland
DNF Tour de Dung Road Race #2 Master Men Burton Palmer
33 Tour de Dung Road Race #2 Master Men Tim Welter
31 Tour de Dung Road Race #2 Master Men Andrew Rosette
27 Tour de Dung Road Race #2 Master Men Nicholas Rhodes
26 Tour de Dung Road Race #2 Master Men Matt Daniel
18 Tour de Dung Road Race #2 Master Men Mike Rolcik
8 Tour de Dung Road Race #2 Master Men Greg Carter
17 Tour de Dung Road Race #2 Men Cat 5 Lars Jorstad
14 Tour de Dung Road Race #2 Men Cat 5 Michael Shannon
12 Tour de Dung Road Race #2 Men Cat 5 Ed Rosenberg
10 Tour de Dung Road Race #2 Men Cat 5 Christopher Fast
36 Tour de Dung Road Race #2 Men Cat 4 David James
32 Tour de Dung Road Race #2 Men Cat 4 Forrest Murphy
23 Tour de Dung Road Race #2 Men Cat 4 Chris Mahan
22 Tour de Dung Road Race #2 Men Cat 4 Erin Stansbury
DNF Tour de Dung Road Race #2 Men Cat 3 Chris McCoy
44 Tour de Dung Road Race #2 Men Cat 1-2 Adam Southerland
30 Tour de Dung Road Race #2 Men Cat 1-2 Kevin Hansen
57 Mason Lake Series: Mason Lake Road Race #3 Master Men C-D Burton Palmer
33 Mason Lake Series: Mason Lake Road Race #3 Men Cat 5 Jeff Cox
10 Mason Lake Series: Mason Lake Road Race #3 Men Cat 5 Michael Shannon
DNF Mason Lake Series: Mason Lake Road Race #3 Men Cat 3 Mike Rolcik
49 Mason Lake Series: Mason Lake Road Race #3 Men Cat 3 Nathan Kiger
37 Mason Lake Series: Mason Lake Road Race #3 Men Cat 3 Greg Carter
27 Mason Lake Series: Mason Lake Road Race #3 Men Cat 3 Kentner Cottingham
22 Mason Lake Series: Mason Lake Road Race #3 Men Cat 3 Patrick Monteith
25 Mason Lake Series: Mason Lake Road Race #3 Men Cat 1-2 Andrew Rosette
24 Mason Lake Series: Mason Lake Road Race #3 Men Cat 1-2 Kevin Hansen
23 Mason Lake Series: Mason Lake Road Race #3 Men Cat 1-2 Adam Southerland
9 Mason Lake Series: Mason Lake Road Race #2 Men Cat 5 Lars Jorstad
DNF Mason Lake Series: Mason Lake Road Race #2 Master Men A-B Martin Senkyrik
19 Mason Lake Series: Mason Lake Road Race #2 Men Cat 5 Michael Shannon
12 Mason Lake Series: Mason Lake Road Race #2 Men Cat 5 Ed Rosenberg
DNF Mason Lake Series: Mason Lake Road Race #2 Men Cat 4 Ben Smith
13 Mason Lake Series: Mason Lake Road Race #2 Men Cat 4 Chris Mahan
9 Mason Lake Series: Mason Lake Road Race #2 Men Cat 4 Erin Stansbury
24 Mason Lake Series: Mason Lake Road Race #2 Men Cat 3 Patrick Monteith
DNF Mason Lake Series: Mason Lake Road Race #2 Men Cat 1-2 Jiri Senkyrik
30 Mason Lake Series: Mason Lake Road Race #2 Men Cat 1-2 Adam Southerland
26 Tour de Dung Road Race #1 Master Men Nicholas Rhodes
24 Tour de Dung Road Race #1 Master Men Mike Rolcik
23 Tour de Dung Road Race #1 Master Men Justin Vanhulle
2 Tour de Dung Road Race #1 Master Men Greg Carter
17 Tour de Dung Road Race #1 Men Cat 3 Chris McCoy
10 Tour de Dung Road Race #1 Men Cat 3 Patrick Monteith
DNF Tour de Dung Road Race #1 Men Cat 1-2 Adam Southerland
29 Tour de Dung Road Race #1 Men Cat 1-2 Ben Rhodes
13 Mason Lake Series: Mason Lake Road Race #1 Master Men A-B Mike Rolcik
32 Mason Lake Series: Mason Lake Road Race #1 Men Cat 4 Chris Abajian
27 Mason Lake Series: Mason Lake Road Race #1 Men Cat 4 Forrest Murphy
9 Mason Lake Series: Mason Lake Road Race #1 Men Cat 4 Erin Stansbury
DNF Mason Lake Series: Mason Lake Road Race #1 Men Cat 1-2 Adam Southerland
28 Mason Lake Series: Mason Lake Road Race #1 Men Cat 1-2 Kevin Hansen
19 Mason Lake Series: Mason Lake Road Race #1 Men Cat 1-2 Peter Girard
17 Mason Lake Series: Mason Lake Road Race #1 Men Cat 1-2 Andrew Rosette
2 Mason Lake Series: Mason Lake Road Race #1 Men Cat 1-2 Ben Rhodes
143 Ice Breaker TT: Combined Combined Ed Rosenberg
125 Ice Breaker TT: Combined Combined Michael Shannon
86 Ice Breaker TT: Combined Combined Bill Cooper
64 Ice Breaker TT: Combined Combined Patrick Monteith
49 Ice Breaker TT: Combined Combined Peter Girard
127 Ice Breaker TT: Combined Combined Lars Jorstad
47 Ice Breaker TT: Combined Combined Chris Mahan
31 Ice Breaker TT: Combined Combined David Salo
40 Ice Breaker TT Men Cat 4-5 Ed Rosenberg
37 Ice Breaker TT Men Cat 4-5 Michael Shannon
21 Ice Breaker TT Men Cat 4-5 Bill Cooper
14 Ice Breaker TT Men Cat 3 Patrick Monteith
22 Ice Breaker TT Men Cat 1-2 Peter Girard
24 Ice Breaker TT Men Master C-D Lars Jorstad
5 Ice Breaker TT Men Master C-D Chris Mahan
2 Ice Breaker TT Men Master C-D David Salo
92 Frostbite Time Trial: Combined Combined Burton Palmer
64 Frostbite Time Trial: Combined Combined Kevin Tamura
84 Frostbite Time Trial: Combined Combined Michael Shannon
10 Frostbite Time Trial Men Retro Burton Palmer
6 Frostbite Time Trial Men Retro Kevin Tamura
33 Frostbite Time Trial Men Cat 4-5 Michael Shannon